Monday, 13 May 2013

Jaskinie Porto Cristo

Wybierając się na Majorke jednym z naszych celów było zobaczyć jedną z najsłynniejszych i najpiękniejszych spośród wielu jaskiń-jaskinie smoka (CUEVAS DEL DRACH).

Taki byl cel-ale cóż rzeczywistość lubi płatać figle ... i dziwnym trafem wylądowaliśmy w jaskiniach cuevas-hams.Żeby bylo zabawniej naszą pomylke uświadomiliśmy sobie dopiero na drugi dzień. Cóż nadmiar słońca w naszym przypadku doprowadził do całkowitego zaćmienia umysłu.


Żalujemy i nie...Troche żal bo nie widzieliśmy osławionej i tak szeroko rozreklamowanej jaskini, ale mamy kolejny powód do powrotu na tą uroczą wyspe. A nie żałujemy bo dzięki temu zobaczyliśmy inną jaskinie-może mniej popularną, mniej obleganą (ma to spory plus gdyż nie musimy sie gnieść w tlumie) ale na pewno nie pozbawiona uroku.

Nie wiem czemu skojarzyło mi się że jak jaskinia to koniecznie będzie zimno( może po tym jak zmarzliśmy w jaskini mroźnej na Słowacji)-a wiec profilaktycznie zabrałam dla małej tone ciepłych rzeczy ze sobą-okazało się że całkowicie niepotrzebnie w jaskini panuje temperatura okolo 20 *C.

Zwiedzanie ropoczeliśmy od zejścia do ogrodu botanicznego, gdzie zostaliśmy poczestowani majorkańskim likierem i czekaliśmy na naszego przewodnika.Co bylo później... .. Całkowity szok-zostalismy przeniesieni w fantastyczną podróż, w świat marzeń wizjonerskich przygód Juliusza Verne, ojca fantastyki naukowej. A wszystko to w spektakularnym połączeniu szczytu technologii światała i dzwięku , w otoczeniu podziemnej sali, która jest unikatowa na świecie. Tego się nie da opisać, to trzeba koniecznie zobaczyć.Naprawde warto.

Później mogliśmy się udać na zwiedzanie jaskiń, 850m podświetlanych korytarzy zostało udostępnionych do zwiedzania dla turystów. Tutaj również bardzo się przydało nosidło. Łatwiej i bezpieczniej poruszać się po śliskich, krętych korytarzach gdy się ma wolne obie rece i zawsze można się asekurować.
Niewątpliwym plusem zwiedzania jaskiń Hams jest na pewno brak zakazu fotografowania. Jedynie nie
mozna używać fleszu.


A na koniec uczta dla zmysłów-zarówno wzroku i słuchu koncert muzyki klasycznej na podziemnym jeziorze.

 No comments:

Post a Comment

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.