Thursday, 21 February 2013

Barcelona-przygotowania czas zacząć cz.2

O przygotowaniach do wyjazdu było tutaj. Teraz pora skupić się na tym co będziemy robić w samej Barcelonie :)

Czeka mnie nie lada wyzwanie. Bo jak ułozyć plan pobytu aby zainteresował i sprostał potrzebom zarówno żywiołowej dwulatki, nastolatki i ich rodziców :)

Buszując po necie natrafiłam na bardzo pomocną stronę-interaktywną mape Barcelony  ze wszystkimi atrakcjami tego miasta. Wystarczy wybrać jedną z trzech tras, kliknąć na mapkę a ukazą się zaznaczone ciekawe punkty, kolejny klik a mamy krótki opis atrakcji. Możemy dodać wybraną przez nas atrakcje do listy tworząc własną trase.

Jeszcze do końca nie wiem co będziemy robić w poszczególne dni ale powoli powstaje zarys naszego pobytu, który na bieżąco będzie modyfikowany :)  Doświadczenie już mnie nauczyło że podróżując z dziecmi trzeba być bardzo elastycznym i nie zawsze do końca uda się zobaczyć wszystko to co chcemy. Świadomie zrezygnowaliśmy z korzystania turystycznych autobusów-poruszać się będziemy jak dotychczas, czyli pieszo a jak zajdzie taka potrzeba to skorzystamy z komunikacji miejskiej :)

-dzień 1 -przylatujemy o 14.00, liczę że w hotelu pojawimy się mniej więcej o 16.00. Na pewno ruszamy na miasto cos zjesc i rozeznać teren i tak  myślę o La Rambla, wizycie na Mercat de la Boqueria, po drodze informacja turystyczna, plac Katoloński, później kierunek plac Hiszpanski i panorama Barcelony z dachu  las-arenas. Na koniec dnia pokaz magicznych fontann

-dzień 2-na pewno Park_Güell, a pózniej może niebieski tramwaj , Tibidabo (tu sobie odpuścimy park rozrywki gdyż wybieramy się do portaventura), schodząc z wgórza chcę koniecznie zachaczyć o CosmoCaixa to muzeum mnie wprost urzekło-myślę że każde z nas znajdzie tam coś dla siebie, ja na pewno chce zobaczyć planetarium

-dzień 3 - całodniowa wycieczka do klasztoru na  Montserrat

-dzień 4- oceanarium, Barri Gotic,  La Sagrada-Familia i plac zabaw dla dzieci, budynki Gaudiego

-dzień 5-Poble Espanyo, wzgorze montjuic

-dzień 6-dzień pełen luzu-czyli całkowity spotan, parki, zabawa, lub powrót do miejsc które najbardziej nas urzekły lub tych których nie udało się zobaczyć we wcześniejsze dniNo comments:

Post a Comment

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.