Tuesday, 12 February 2013

Witamy :)

O czym będzie ten blog ? Oczywiście o podróżach szczególnie o tych z naszymi dziećmi-tym całkiem malutkim jak i tym nieco starszym.Dlaczego podróżujemy ? Bo lubimy, podróżowaliśmy od zawsze, a pojawienie się dzieci dało nam tylko kolejne inspiracje do ruszenia w droge.To dzięki nim wciąż odkrywamy nowe miejsca dotychczas dla nas niedostępne. Ponadto podróżowanie to chyba najlepszy sposób wspólnego spędzania wolnego czasu. Bo kiedy jak nie na wakacjach i wspólnych wyjazdach, wolni od codziennych trosk, zrelaksowani możemy sie w pełni skupić na naszych milusińskich. Dlatego ze dzieciństwo to okres gdy dzieci chłoną wiedze jak gąbka a ja chcialabym przekazac im jej jak najwięcej. I to nie ucząc ich tylko z ksiażek, ale pokazując im świat w rzeczywistości.Tak zdobytej wiedzy nigdy się nie zapomina. A podróżowanie z dziećmi to największa przygoda!

Gdzie podróżujemy ? Na razie jeszcze głównie po Europie :) Choć nie ma dla nas żadnych ograniczeń, przecież caly swiat stoi otworem. Coraz bardziej dorastamy do decyzji aby ruszyć poza Europe( pierwsze doswiadczenia juz za nami). Podróżujemy również po najbliszej okolicy. Najważniejsze jest to aby się przełamać i ruszyć w drogę i razem spedzać czas.Na wspólne wyprawy dziecko nigdy nie jest za małe( nie mówie tu o ekstrymalnych wyprawach). Nie jest tu tak bardzo istotne ze nie zapamięta wszystkiego, bo czy my pamiętamy kaądy szczegół sprzed kilku lat, ważna jest wieź która sie tworzy pomiędzy nami -tego dziecko nigdy nie zapomni-po prostu będzie to czuło.Bo wspomnienia i czas spędzony z dzieckiem są bezcenne :)

Dziecku trzeba dać zarówno korzenie jak i skrzydła. Skrzydła po to, aby mogło się wznieść ponad przeciętność, a korzenie aby wiedziało co tak naprawdę jest w życiu ważne. Jedno i drugie dają podróże.

Właśnie po to jest ten blog! Aby zatrzymać wspomnienia, które są tak bardzo ulotne i aby zainspirować innych i przekonać że podróże nie są wcale takie straszne.


Trzeba się tylko przelamac i pozytywnie nastawić i w ruszyc w drogę :)


3 comments:

 1. Witam, na pewno będę tu zaglądać :). Czy blog ma swój profil na FB, bo nie mogę znaleźć ;)
  Pozdrowienia od Projektu Londyn 2014 :)

  ReplyDelete
 2. Dziekujemy :) Jeszcze nie mamy profilu na FB ale chyba pora nadrobic to zaniedbanie

  ReplyDelete
 3. W koncu mamy swoj profil na FB https://www.facebook.com/podrozujaczdziecmiczyliinspiracjenawakacje zapraszamy :)

  ReplyDelete

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.