Sunday, 24 March 2013

Gdańsk przyjaźny dzieciom -atrakcje w okolicy

MOLO W SOPOCIE

www: www.molo.sopot.pl/
Adres: ul. Chopina 10 81-723 Sopot
Telefon:  (48) 58 551 12 76

Najdłuższe drewniane molo w Europie. Ma około pół kilometra długości — część spacerowa ma 511,5 m, z czego 458 m wchodzi w głąb Zatoki Gdańskiej. Jest jedną z największych atrakcji miasta.

Obiekt początkowo spełniał funkcję lokalnej przystani, dopiero po pewnym czasie (po rozbudowie uzdrowiska) uzyskał funkcję rekreacyjną. Z mola podziwiać można widok na Grand Hotel, Port Gdański oraz Kępę Redłowską.
 KRZYWY DOMEK W SOPOCIE

adres: Jana Jerzego Haffnera 6, Sopot


AKWARIUM W GDYNI

adres: Al. Jana Pawła II 1, 81-345 Gdynia
tel./fax: +48 (0) 58 732 66 01; +48 (0) 58 732 66 11
www: www.akwarium,gdynia.pl

Akwarium Gdyńskie jest ogrodem zoologicznym, prezentującym największa w Polsce kolekcję zwierząt wodnych (ponad 1500 zwierząt z ok. 180 gatunków z różnych rejonów świata). Głównym celem placówki jest popularyzacja nauki o morzu poprzez działalność ekspozycyjną i edukacyjną. Ciekawi podwodnego świata zobaczą tu różnokolorowe ryby morskie: pławikoniki, błazenki, skrzydlice oraz morskie bezkręgowce: ukwiały, koralowce

AQUAPARK W SOPOCIE

adres: Zamkowa Góra 35; 81–713 Sopot
tel.: +48 (0) 58 555 85 55
e-mail: info@aquaparksopot.pl
www: www.aquaparksopot.pl

Aquapark to wodne królestwo – na dzieciaki czeka basen kryty i zewnętrzny z placem zabaw. Możliwość korzystania ze zjeżdzalni oraz specjalnej atrakcji - dzikiej rzeki będzie dla maluchów niezapomnianym przeżyciem. Zarówno dzieci jak i dorośli mogą tutaj również skorzystać z sauny oraz zagrać w kręgle.

Ceny biletów w aquaparku uzależnione są od pory i dnia tygodnia, wahają się od 9 do 22 zł za godzinę do 45 bądź 55 zł za wejście bez limitu czasu. Dzieci do lat 3 mają wstęp bezpłatny. W ofercie znajdują się bilety rodzinne.

STRUSIA FERMA W KNIEWIE


adres: Zamostne, Kniewo
tel./fax: +48 58 687 95 32
www: www.strusie-kniewo.com

Farma w Kniewie to atrakcyjnie urządzona i wyposażona hodowla strusi afrykańskich. Żywymi maskotkami są także emu, kozy, króliki, owieczka, koń i lama. Na fermie można kupić wiele pamiątkowych, strusich gadżetów (w porze wielkanocnej szczególnym wzięciem cieszą się jaja malowane i świeże.)

PARK PRZYGODY W PRZYWIDZU


miejsce: Przywidz
tel.: +48 58 691 72 98
e-mail: info@parkprzygody.pl
www:  www.parkprzygody.pl

Park Przygody jest miejscem odpoczynku, zabawy, spędzania wolnego czasu dla całej rodziny. Dla najmłodszych przygotowaliśmy kolorowy Kids Park z animatorami, dla dzieci w wieku szkolnym ciekawe atrakcje oraz programy przygodowe, dla dorosłych zadania z adrenaliną jak i oferujące aktywny wypoczynek. Dla lubiących leniuchować przygotowaliśmy strefę odpoczynku. Po dniu atrakcji zapraszamy do karczmy na dania z grilla oraz pyszną szarlotkę.

FOKARIUM NA HELU

adres: Morska 2, 84-150 Hel,
tel: :+48 58 675 08 36
www: www.fokarium.pl/

Fokarium jest częścią Stacji Morskiej - naukowej placówki terenowej Instytutu Oceanografii Uniwersytetu Gdańskiego, gdzie realizowany jest projekt odtworzenia i ochrony kolonii fok szarych w rejonie południowego Bałtyku.

Poza fokami warto obejrzeć z dziećmi wystawę morskich śmieci. Świetna lekcja ekologii.

Opłata za wstęp do fokarium wynosi 2 zł/os., a za wstęp do muzeum z wystawą "Ssaki naszego morza" - dodatkowe 2 zł/os.

Karmienie fok odbywa się o godzinie 11.00 i 14.00.

KASZUBSKI PARK MINIATUR

adres: ul. Kartuska 30, 83-329 Mirachowo - Strysza Buda

tel:    (058) 685 55 70
www:   www.kaszubskiparkminiatur.pl


Masz chwilę wolnego czasu, jesteś ciekaw jak świat wygląda z góry niekoniecznie wsiadając do samolotu czy balonu?
Zapraszamy do Kaszubskiego Parku Miniatur. W jednym miejscu, w jednej skali 1:25, będzie można zobaczyć wierne kopie najbardziej charakterystycznych obiektów Kaszub. Przygotowano modele kościołów, zamków, dworków i innych obiektów. Odtworzona została osada kaszubska, są latarnie morskie.

Kaszuby to motyw przewodni - jednak w parku znajdują się też obiekty z Polski i ze świata.

Statua Wolności, Sfinks, Big Ben czy Krzywa Wieża w Pizie, twarze amerykańskich prezydentów wykute w skale, Chrystus z Rio, to tylko niektóre obiekty znajdujące się w parku.

Na gości czeka kilkanaście makiet wiernie odzwierciedlających oryginały. Jedna skala pozwoli na porównanie poszczególnych budowli.

Dodatkową atrakcją dla dzieci jest niewątpliwie mini zoo, w którym można zobaczyć m.in. owce, kozy, kucyka, świnki wietnamskie. Są też mini króliki, najmniejsze kurki, kaczki i gęsi.

Dodatkowo w niedawno otwartej Krainie Bajek czekają: Królewna Śnieżka i 7 krasnoludków, Czerwony Kapturek, Pinokio, Świnki Trzy, Myszka Miki, Kubuś Puchatek, Kaczor Donald. Są też bohaterowie ostatnich lat - postacie ze Shreka, Epoki Lodowcowej czy Spiderman. Wszystkie te atrakcje zobaczyć można w ramach jednego biletu.


CENTRUM EDUKACJI I PROMOCJI REGIONU

E-mail: cepr@cepr.pl booking@cepr.pl promo@cepr.pl
www: www.cepr.pl
Adres: ul. Szymbarskich Zakładników 12, 83-315 Szymbark
Telefon: (058) 684 69 33
Niesamowite miejsce, w którym można zobaczyć m.in. Dom do góry nogami, najdłuższą deskę świata, dom Sybiraka i wiele innych ciekawostek.
Założeniem tego miejsca jest pokazanie wieloaspektowego piękna kaszubszczyzny, codziennego życia naszych przodków, wiejskie gospodarstwa kaszubskie.
Każdy znajdzie tu coś ciekawego dla siebie, niezależnie od wieku.


DAR POMORZA

E-mail: dar.pomorza@cmm.pl
www: www.cmm.pl/statekd.php?main=info&mid=28&lang=pl_
Adres: Statek-muzeum "Dar Pomorza"
Al. Jana Pawła II
81-345 Gdynia
Trzymasztowy żaglowiec szkolny (fregata) zakupiony przez społeczeństwo Pomorza w 1929 dla Szkoły Morskiej w Gdyni. Obecnie jest to statek-muzeum, oddział Centralnego Muzeum Morskiego.

Frajdą dla najmłodszych będzie możliwość zaglądnięcia w każdy zakamarek, a także stanięcia za kołem sterowym.

2 comments:

  1. Do listy warto dodać jeszcze największy w Polsce Północnej - Centrum Nauki Eksperyment w Gdyni (to takie Centrum Nauki Kopernik) oraz Ocean Park we Władysławowie :)

    ReplyDelete
  2. Świetna lista! Ostatni rok to prawdziwy wysyp nowości. Centrum Nauki Eksperyment zdecydowanie hit! Warto też odwiedzić park labiryntów w Łebie

    ReplyDelete

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.