Thursday, 21 March 2013

Gdańsk przyjaźny dzieciom

Dlaczego tak jest, że zaczynamy tak naprawdę doceniać wszystko wtedy gdy w jakiś sposób to utracimy. Gdańsk jest moim miastem, powinam napisać że był ale nie potrafię, bo wciąż jakaś jego cząstka jest we mnie.To tu dorastałam, studiowałam, urodziłam pierwszą córeczkę i wiele .......

Teraz po latach okrywam go na nowo. Inaczej patrzę na ulicę i budynki niż wtedy gdy przechodziłam tam codziennie.

Pozatym mam jeden szczególny powód,patrze na świat oczami mojej dwulatki. Pokazując jej świat nie mogę przecież pominąć mojego rodzinnego miasta.Chodzimy tymi samymi szlakami co z jej siostra, ale rowniez odkrywamy nowe.

Szczególnie że miasto ma sporo do zaoferowania dla dzieciaczków w każdym wieku.

CIUCIU CUKIER ARTIS

Czy są dzieci które nie lubią cukierków ? Chyba nie :) Dlatego każdemu dziecku spodoba się w CIUCIU Cukier Artist-manufakturze cukierków gdzie na naszych oczach są przygotowywane smakołyki.

W środku czekają na nas pełne półki kolorowych lizaków, cukierków i żelków. Wokół unosi się wspaniały zapach owoców.

Co bardzo mi się podoba, cukierki można próbować. Są naprawdę pyszne. Cukierki zniknają w mgnieniu oka.


Informacje praktyczne:

ul. Powroźnicza 19, 80-828 Gdańsk
tel./fax: +48 (0) 58 301 24 11
e-mail: info@ciuciu.pl
www: www.ciuciu.plSTARÓWKA GDAŃSKA

Gdy już jesteśmy na Gdańskiej starówce to koniecznie trzeba zrobić sobie spacer ulicą Długą -najbardziej popularną wsród turystów. Tam na dzieci czeka majestatyczny posąg Neptuna.
My chodzimy tam nie dla Neptuna ale dla gołębi, ktorych jest tam sporo a na dodatek są bardzo oswojone. Po drodze kupujemy kasze i to jest to największa radoś dla maluchów.


Jest jeszcze jeden powód dla którego tu przychodzimy- to panienka z okienka.Codziennie o godzinie 13.00, a w sezonie letnim (od 1 maja do 15 września) dodatkowo w godzinach 15.00 i 17.00 ze szczytowego okna kamienicy przylegającej do Dworu Artusa – Nowego Domu Ławy wygląda do przechodniów panienka wyobrażająca XVII-wieczną młodą gdańszczankę.

TEATR MINIATURA

Jeeli tylko znajdziecie troche czasu to zapraszam do jednego z najstarszych teatrow lalkowych w Polsce-Teatru Miniatura..Miniatura to znakomity pomysł na wartościowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. To wspólna zabawa i refleksja dla małych i dużych. O naszym pobycie w teatrze napisalam tutaj.


Informacje praktyczne:

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
tel./fax: +48 (0) 58 341-12-09
e-mail   teatr@teatrminiatura.pl
www: www.teatrminiatura.pl


1 comment:

  1. Też staram się pokazać dzieciom nasze piękne trójmiasto :-) może wpadnie wam do głowy jakiś pomysł na wycieczkę z tych które my odbyliśmy, http://trojmiasto-okiem-dziecka.blogspot.com/

    ReplyDelete

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.