Friday, 29 March 2013

Wspomnien czar-wakacje na Majorce-zwiedzamy cz 2

Byly plaze, byl basen oraz malownicze miasteczka to teraz pora ruszyc w gory. Trochę ryzykownie ruszać na nieznane szlaki w obcym terenie z malym dzieckiem, dlatego skusiliśmy się na wizytę w Parc de Natura La Reserva Mallorca.


Nie wiem dlaczego tak mało przewodników wspomina o tym miejscu, a szkoda bo jest rewelacyjne. Aby tam trafić należy się kierować na miejscowość Puigpunyent (17 km od Palmy). Od tej miejscowości zostaniemy już poprowadzeni jak po sznurku przy pomocy licznych kierunkowskazów. Trasa jest trochę outdorowa ale to tylko dodaje jej smaku-w końcu jedziemy tam po przygode. Chciałabym na wstępie ostrzeć rodziców małych dzieci-wózkiem tam nie ma jak się poruszać-najlepszą opcją są nosidełka. Przy kasach widziałam kilka nosideł, najprawdopodobniej można je wypożyczyć, ale nie znam szczegółów gdyż nie zainteresowałam się tematem gdyż my mieliśmy ze sobą własne, które bardzo dobrze się sprawdza w podróży.O szczegoly najlepiej zapytac na e-mail: info@lareservamallorca.com lub dzwoniac pod numer +34 971-616 622. Personel parku jest angielskojezyczny.

La Reserva to unikatowy rezerwat przyrody na Majorce, gdzie ponad 2,5 mln m² bujnej roślinności i wielka różnorodność wyjątkowo pięknych zwierząt żyje w zapierającym dech w piersiach otoczeniu.Znajduje się u podnóża Puig atzó, w Sierra de Tramuntana. 


Park jest idealnym miejscem do uprawiania turystyki pieszej.Trasa 3,5 km ścieżek daje możliwość zobaczyć ponad 30 wspaniałych wodospadów i prowadzi do strefy głównej -gdzie znajdziemy bar oraz nieopodal rozpalony grill do samodzielnego przygotowania posiłku. W barze można zakupić zestaw mięs ale nie zachwycił nas jakością. Lepszym rozwiązaniem będzie zabranie czegoś ze sobą co będziemy mogli wrzucić na ruszt.

Obok jest plac zabaw oraz tereny rekreacyjne gdzie można się odświeżyć w basenach górskich.


Dla amatorów mocniejszych wrażeń przygotowano Adventure Park który się składa z mostów wiszących, ścian wspinaczkowych oraz szeregu niesamowitych lin zjazdowych.

Wybierając się tam należy pamiętać aby zabrać że sobą wygodne obuwie i obowiązkowo aparat fotograficzny a gwarantuje że miło spędzicie dzień.
No comments:

Post a Comment

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.