Sunday, 24 March 2013

Gdańsk przyjaźny dzieciom cz.2

PARK OLIWSKI

Jedno z naszych ulubionych miejsc na spacery jest stary park w Oliwie. Lubimy spacerować wsród zieleni. Taka oaza spokoju w samym środku dużego miasta.
W ciepłe dni największą radość sprawi dzieciom potok z wodospadem. Aż roi się tam od amatorów skoków po kamieniach.


W parku znajduje się palmiarnia, która jest czynna od maja do października od godz. 9.00 do 17.00Tuż nieopodal jest katedra oliwska a w niej odbywają się słynne koncerty organowe.


MIEJSKI OGRÓD ZOOLOGICZNY WYBRZEŻA

Drugim ulubionym miejscem na spacery jest oliwskie zoo- największym ogród zoologicznym w Polsce.

Jedną z atrakcji oliwskiego zoo jest przejażdzka  "Kolejką Retro" po Ogrodzie, podziwiając jego najpiękniejsze zakątki, zamieszkałe przez wiele egzotycznych gatunków zwierząt. Kolejka zatrzymuje  się przy zwierzętach a przewodnik opowiada o ogrodzie i jego mieszkańcach.W sezonie można się przejechać na kucyku lub pogłaskać i nakarmić zwierzątka w "Małym ZOO"

Dla ciut starszych dzieci( minimalny wzrost 120 cm) dużą atrakcją może być wizyta w park linowy „malpi jar”, który się znajduje na terenie oliwskiego zoo.Informacje praktyczne: 
adres: ul. Karwieńska 3, 80-328 Gdańsk-Oliwa
tel./fax: +48 (0) 58 552 00 42
www: www.zoo.gd.plTEATR MINIATURA

Jeeli tylko znajdziecie troche czasu to zapraszam do jednego z najstarszych teatrow lalkowych w Polsce-Teatru Miniatura..Miniatura to znakomity pomysł na wartościowe spędzenie czasu w gronie rodzinnym. To wspólna zabawa i refleksja dla małych i dużych. O naszym pobycie w teatrze napisalam tutaj.


Informacje praktyczne:

ul. Grunwaldzka 16, 80-236 Gdańsk
tel./fax: +48 (0) 58 341-12-09
e-mail   teatr@teatrminiatura.pl
www: www.teatrminiatura.pl


No comments:

Post a Comment

Dziekuje bardzo za odwiedzimy.
Bedzie mi milo jezeli zostawisz komentarz.
Jezeli potrzebujesz wiecej informacji chetnie odpowiem na pytania.